قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار بانک ها / تسهيلات کارآفريني قرض‌الحسنه مهر ایران|افزايش وام به ۲۰ ميليون تومان

تسهيلات کارآفريني قرض‌الحسنه مهر ایران|افزايش وام به ۲۰ ميليون تومان

مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به جزئيات پرداخت تسهيلات کارآفريني اين بانک، گفت: در حال رايزني با مجلس براي عامليت بانك در طرح يك ونيم ميليارد دلاري ايجاد اشتغال در روستاها هستيم.

مرتضی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، به ارائه توضيحاتي در مورد طرح هاي بانک قرض الحسنه مهر ايران براي ارائه تسهيلات به متقاضيان پرداخت و اظهار داشت: اين بانک در طول فعاليت خود تقريباً در چهار حوزه شامل معيشت، كارآفريني، ازدواج و سلامت حضور فعالي در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه داشته است.

وی با بیان اینکه در سیاست‌هاي بانک حوزه کارآفريني جزء اولويت ها قرار گرفته است، افزود: در همين زمينه بانک تلاش كرد تا با تمركز تسهيلات خرد براي فعاليت كارآفريني اقدامات لازم را انجام دهد. البته در اين بخش توجه بيشتري به ارائه تسهيلات در روستاها و شهرهاي كوچك شده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در خصوص سقف این تسهیلات هم گفت: سقف اين تسهيلات بستگي به تعاملات بانک با دستگاه‌هاي مختلف دارد، البته اگر منابع خود بانک باشد ۱۵ ميليون تومان است. مثلاً در تفاهم اين بانک با سازمان بسيج سقف تسهيلات را تا ۱۵۰ ميليون تومان تعيين كرده‌ايم.

اکبری تصریح کرد: یکسری از قراردادهاي اشتغال زايي بانک با اشخاص بوده كه سقف آن ۱۵ ميليون تومان است. البته اخيراً شوراي پول و اعتباري سقف اين تسهيلات کارآفريني را به ۲۰ ميليون تومان افزايش داده است.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در پاسخ به این پرسش که آیا اين تسهيلات متناسب با اشتغال زايي پرداخت مي‌شود، گفت: بانک وارد مسائل فني و ارزيابي ايده هاي اشتغال زايي نمي‌شود بلکه دستگاه متولي مسئوليت ارزيابي طرح هاي اشتغال زايي را انجام مي دهد. به عنوان نمونه سازمان بسيج سازندگي اعلام مي‌كند كه اين افراد حائز دريافت تسهيلات کارآفريني هستند و بانك نيز بحث تامين مالي آنها را انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه تسهيلات کارآفريني بانک به دو روش در اختیار متقاضيان قرار مي‌گيرد، گفت: تسهيلات کارآفريني پرداختي بانک بيشتر براساس گردش حساب است و الزام متقاضي به سپرده ثابت را قرار نداده‌ايم. مثلاً يک كارمندي وقتي حقوق خود را به بانك منتقل مي كند ما در پايان ماه امتيازي را براي او در نظر مي‌گيريم و بعد از ۴ تا ۵ ماه اين امتيازها جمع مي شود و بانك اعلام مي‌كند كه مي تواند به او تسهيلات پرداخت كند. البته براي جلوگيري از شبهه ربوي اولويت بندي و امتياز بندي در پرداخت تسهيلات انجام مي‌شود.

اکبری به تفاهم نامه بانک با وزارت کار برای پیگیري طرح يک و نيم ميليارد دلاري ايجاد اشتغال در روستاها اشاره كرد و اظهار داشت: اصل اين موضوع در مجلس است و در حال پيگيري اين موضوع هستيم. در اين طرح مي خواهيم بانك عامل شويم تا وقتي بخشي از اين منابع در اختيار بانك قرار گيرد هم افزايي بيشتري در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه ايجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 2 =