قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات / امنیت نرم افزارهای پرداخت موبایلی را چگونه تامین کنیم؟

امنیت نرم افزارهای پرداخت موبایلی را چگونه تامین کنیم؟

امنیت نرم افزار های پرداخت موبایلی را چگونه تامین کنیم؟

امنیت نرم افزار های پرداخت موبایلی از چه جهت حائز اهمت است؟ امروزه با نفوذ هرچه بیشتر اینترنت در دنیای حاضر و مجازی شدن روابط و فعالیت ها، هرروز نیازمان به پرداخت ها و خریدهای اینترنتی بیشتر و بیشتر می شود، و از آنجاییکه حجم بالایی از فعالیت های مجازی مردم توسط گوشی های موبایل صورت می گیرد، و اینکه آدمی همواره ترجیح می دهد از راحت ترین راه استفاده کند، نرم افزار های پرداخت موبایلی جایگاه ویژه ای را برای خود هم در میان روش های پرداخت های بانکی و هم در میان نرم افزارهای مورد استفاده اشخاص حقیقی و حقوقی و برندها فراهم کرده است.

اما استفاده از نرم افزارهای پرداخت موبایلی خطرات و مشکلات امنیتی خاص خود را دارند که بارها و بارها گریبان گیر بسیاری از مردم و در نهایت منجر به سرقت های مجازی از حساب های بانکی شان شده است، لذا اطمینان از امنیت این نرم افزارها و همینطور روش های ایمن استفاده از آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

نکات ایمنی در انتخاب و نصب نرم افزار های پرداخت موبایلی

یکی از مهمترین و پایه ای ترین کارها در انتخاب و نصب نرم افزارهای موبایل بانک این است که این نرم افزارها را به صورت حضوری و از خود بانک عامل تهیه کنیم، مطمئن ترین راه برای اطمینان از اورجینال بودن این نرم افزار ها همین است.
مساله دوم تغییر رمز عبور است، بدین معنا که پس از دریافت و نصب نرم افزار بانکی تان اقدام به تغییر رمز عبور تعیین شده در بانک نمایید، و سپس حداکثر هر سه ماه یکبار رمز خود را تغییر دهید. همچنیین به محض ارائه نسخه های جدیدتر هر نرم افزار نرم افزار بانکی تان را بروز رسانی کنید، چرا که ممکن است در نسخه قبل مشکلات امنیتی وجود داشته یا راه های نفوذ احتمالی برای ورود سارقان و هکرها کشف شده بوده باشد.

 

نکات ایمنی در هنگام استفاده از نرم افزار های پرداخت موبایلی

اگر از نرم افزار های پرداخت موبایلی استفاده می کنید ملزم به رعایت برخی نکات امنیتی عمومی دیگر هم خواهید بود، مانند عدم دانلود نرم افزار های با منبع ناشناس و همچنین عدم انجام تغییرات نرم افزاری و یا سخت افزاری در تلفن همراه که منجر به کاهش امنیت آن می شود.
از بسترهای اینترنتی عمومی برای نقل و انتقالات بانکی تان استفاده نکنید، چرا که شما از امنیت آن ها اطلاعی ندارید.
هنگام نصب نرم افزار های موبایلی دیگر به سطوح دسترسی شان توجه کنید، و بدون مطالعه سطح دسترسی هیچ نرم افزاری اقدام به نصب آن نکنید.
از ورود به لینک های خطرناک بپرهیزید و حتما از آنتی ویروس های موبایل استفاده نمایید.

 

نکات امنیتی دیگر

هرگز اطلاعات کارت های بانکی تان نظیر رمز عبور را از طریق ایمیل و یا پیام رسان ها مخابره نکنید، زیرا هکر ها همواره گوش به زنگ اند.
برای کارت های اعتباری مختلف تان رمز عبور یکسان انتخاب نکنید، زیرا اگر دچار یک حمله احتمالی شوید در این صورت سارقان به دیگر حساب های بانکی تان هم دسترسی خواهند داشت.
حتی الامکان رمز های قابل حدس را برای کارت های بانکی تان انتخاب نکنید. و در آخر از اتصال حساب های بانکی که موجودی زیادی دارند به نرم افزار موبایل خود بپریزید، زیرا هکرها و سارقان همواره به دنبال مبالغ قابل توجه هستند.

تنها با انجام این کارها می توانید امنیت خود را، در هنگام استفاده از نرم افزار های پرداخت موبایلی به حداکثر برسانید و تا حد زیادی از سرقت های مجازی یا سواستفاده های احتمالی از طریق نرم افزارهای پرداختی موبایل مورد استفاده تان بکاهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =