قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات / روش های پرداخت قبض جریمه بدون حضور در بانک ها

روش های پرداخت قبض جریمه بدون حضور در بانک ها

روش های پرداخت قبض جریمه بدون حضور در بانک ها

پرداخت نکردن قبض های جریمه، و یا تاخیر در پرداخت آن ها عواقبی به دنبال دارد که برای هیچ کس خوشایند نیست. شاید کمتر کسی باشد که هر چند ماه یک بار جرائم رانندگی به بار نیاورد، و بدتر از آن مجبور به صرف وقت و هدر دادن انرژی زیادی برای پرداخت آن نباشد. اما در اینجا طی مطلبی که ارائه می دهیم، قصد داریم که روش های غیر حضوری پرداخت قبض جریمه را به شما معرفی کنیم و درباره هریک توضیح مختصری هم ارائه دهیم.

در ابتدا، باید بدانیم که موارد مورد نیاز برای انجام پرداخت های غیر حضوری چه چیزهایی هستند. در وهله اول به یک کارت اعتباری بانکی عضو شتاب نیازمندیم. بعد از آن، به مشخصاتی از قبض نیاز داریم که برای پرداخت های غیر حضوری استفاده خواهند شد، که عبارتند از شناسه قبض و شناسه پرداخت، که هر دو مورد روی برگه ها یا فاکتورهای دیجیتال قبض موجود هستند. در تمامی این موارد بایستی در هنگام وارد کردن مشخصات قبض، توجه کافی به خرج داد و بعد از اینکه مشخصات را چک کردیم، پرداخت را تایید نهایی کنیم. و رسید پرداخت را هم برای پیگیری های احتمالی آینده نزد خود نگه داریم.

پرداخت قبض جریمه از طریق خودپرداز

شاید اولین راهی که برای پرداخت غیر حضوری جرائم به ذهن هر یک از ما می رسد، پرداخت از طریق دستگاه های خودپرداز باشد. برای این کار با در دست داشتن یک کارت عضو شبکه شتاب، به یکی از خودپرداز های شعب بانکی مراجعه کرده، و با وارد کردن مشخصات قبض (شناسه قبض و شناسه پرداخت) و استفاده از موجودی حساب بانکی مان جرایم را پرداخت می کنیم.

پرداخت قبض جریمه از طریق تلفن بانک

در این روش با برقراری تماس تلفنی با شماره تلفن تلفنبانک یکی از بانک ها، و طی کردن مراحلی که تلفن گویا از ما می خواهد می توانیم مبلغ جریمه پرداختی خود را پرداخت نماییم.

پرداخت قبض جریمه از طریق کدهای USSD

در سال های اخیر در سیستم پرداخت پیامکی از روشی سریع و ایمن استفاده می شود که با استفاده از کد های USSD صورت می گیرد. این کدها یکی از آسان ترین، ایمن ترین و سریع ترین روش های پرداخت الکترونیک هستند که با استفاده از آن ها موارد بانکی بسیاری صورت می گیرد، که یکی از آن ها پرداخت قبوض جریمه می باشد.

پرداخت قبض جریمه از طریق اینترنت بانک

در این روش با مراجعه به سامانه های پرداخت اینترنتی یکی از بانک های عضو شتاب می توان اقدام به پرداخت مبلغ قبض جریمه نمود. که شاید این روش یکی از متداول ترین روش های پرداخت غیر حضوری باشد.

 

پرداخت قبض جریمه از طریق نرم افزار های پرداختی موبایل

در این روش می توانید با استفاده از اپلیکیشن های پرداختی موبایل ها و با وارد کردن مشخصات قبض، مبلغ جریمه خود را پرداخت کنید، البته اگر قبض جریمه شما دارای شناسه بارکد می باشد، می توانید با استفاده از بارکد خوان بجای وارد کردن مشخصات، پرداخت را انجام دهید.

 

پرداخت قبض جریمه از طریق دستگاه های کارت خوان POS

در این روش می توانید بعد از اینکه کارت را در دستگاه کشیدید، وارد منوی پرداخت قبض شوید و بعد از ورود به قسمت سایر قبوض و سپس وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت مبلغ قبض جریمه تان را پرداخت کنید.

در پایان توجه داشته باشید که ثبت عمل پرداخت در روش های پرداخت الکترونیک با اندکی تاخیر صورت می گیرد و به همین دلیل برای پیگیری آن نیاز به رسید های پرداختی و شماره پیگیری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهارده =